Nejnovější recenze ze sekce Zapletená kola

Mavic Ksyrium SL Disc CL

Mavic Ksyrium SL Disc CL

Ověřený zákazník koloshop.cz Michal

Přidáno: 31. července 2023

• tuhost
  • váha
  • UST

Velmi tuhá a celkem lehká hliníková kola. Kola jsem sotva zajel, cca 300 km, ale ten rozdíl oproti původním kolům mě opravdu překvapil.

ZIPP 303 S Carbon

ZIPP 303 S Carbon

Přidáno: 24. července 2023

• váha
  • horší instalace již jednou použitých tubeless plášťů

Kola přišly s nalepenou páskou, s ventilkama a závěrnýma maticema na kotouče.
Navážil jsem na kuchyňské váze 1520 g včetně pásky a ventilků.
Kola jsou vevnitř o hodně menší než je zvykem, takže jdou pláště sice obout bez montpák, jen rukou, ale pak to zase nejde nafoukat, protože to všude fučí. Pláště, co jsem měl ze starých kol (co už byly jednou nazuté) už bylo problém obout, takže doporučuju koupit rovnou i nové pláště.
Jak to jezdí? Nedělají takový ten zvuk karbonových kol, snadno akcelerují, ale zase nedokážou tolik nabrat energii a přijde mi, že ji i rychle ztrácí oproti těžším kolům, co jsem měl předtím. Možná je to výhoda, nevím.

Remerx GDISC

Remerx GDISC

Ověřený zákazník Cykloněmčík Jiří

Přidáno: 21. července 2023

Zakoupeno v Cykloněmčík

• Tuhý a velmi odolný ráfek

Přidáno: 18. července 2023

Zakoupeno v kupkolo.cz

• kvalitně provedené, ploché dráty, páska v ráfku, vycentrované, ložiska se točí vcelku lehce, ořech ocelový, montáž až 12 pastorků záber ořechu rohatkou, ložiska náboje a rohatka vyžadují minimální údržbu - skoro žádnou (rohatku občas máznout velice řidkou vazelínou)
  • ráfky mají být z alu slitiny Maxtal ale nikde to není značené pouze jako alu slitina 6000, snad to bude slitina Maxtal, to proto, že ráfek zadního kola Crossmax zakoupené v roce 2019 mi v roce 2023 cca 25 000km podélně praská okolo dvou drátů cca tak 20mm na každou stranu drátu, jezdím lesní, polní a asfaltové cesty, žádná divočina, zato náboj absolutně bez problému a velké údržby včetně rohatky

Ověřený zákazník kupkolo.cz rass

Mavic Allroad S Disc CL

Ověřený zákazník koloshop.cz marek

Přidáno: 26. června 2023

Zakoupeno v koloshop.cz

koleso mi poslali s poškodeným lakom na ráfiku,
na ráfe je
uvedený odporúčaný rozmer plášťov výrobcom 28 až 46mm.
Obchod má v popise 28 až 64mm.

Keďže som chcel koleso použiť na ľahké XC na mtb, s cca 52mm plášťom, zostal som zaskočený chybným popisom
predajcu.
OK . som poučený viac ráz tu nenakupujem.

PanchoWheels Essence

PanchoWheels Essence

Ověřený zákazník Bikepart.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. června 2023

Zakoupeno v Bikepart.cz

Kvalitní kola, skvělý poměr cenaXvýkon

Ověřený zákazník koloshop.cz Žíža

Přidáno: 12. června 2023

Zakoupeno v koloshop.cz

Lehká kola s dobrým poměrem výkon-cena.

Remerx Dragon

Remerx Dragon

Ověřený zákazník GLOBAL – SPORT Aleš Kropáček

Přidáno: 31. května 2023

(naposledy upraveno 31. května 2023)

Zakoupeno v GLOBAL – SPORT

Kvalita za rozumnou cenu.

DT Swiss XM 1700 Spline

DT Swiss XM 1700 Spline

Ověřený zákazník koloshop.cz Eric

Přidáno: 29. května 2023

• Kvalita, viz podrobněji níže
  • Cena, ale nic jako kvalita za nízkou cenu vážně neexistuje..
  • Ventilky, co ke kolům byly, viz níže

Kola jsou naprosto precizně dílensky zpracované, což chválím, já si hodně potrpím na detaily.
Oproti původním kolům, které byly na mém karbonovém MTB osazené z výroby, a které byly otřesně zpracované (základní bezduš ráfky WTB, základní náboje Shimano), jsem ušetřil 380g, což je na rotujících částech dost.
Výrobce se ve váze sekl, kola váží 1948g, tj o 100 více, než výrobce uvádí. Ale budiž, sekanec 100g na obou kolech ještě lze tolerovat, kdyby to bylo 100g na každém, už by to bylo horší.

Montáž všeho proběhla hladce, nejtěžší bylo nahodit těch posledních 20cm obvodu pláště (Pirelli Scorpion XC MTB 2.2"), ale pak už vše šlo jako po másle.
Plášť dokonale zapadl již při tlaku 1,5 bar a při vyfouknutí pevně držel = při defektu mi v terénu nespadne.
Kotouče sedí dokonale rovně, třmeny byly seřízeny během okamžiku.
Musel jsem akorát lehce hrábnout do přehazovačky, protože na některých pastorcích to rachtalo. Už nerachtá, všechny rychlosti běží a přehazují se hladce.
Nikde nic nerachtá, vše je krásně tiché.
Z kopce teď kolo jede znatelně rychleji (je to lepšími náboji?), klopené zatáčky jsou vyloženě radost, drží to jak přibité, jízda technicky složitějším terénem je mnohem pohodlnější, kolo lépe ovladatelné. Úseky, které jedu dlouho bez šlapání, jsem teď jel ještě déle bez šlapání (krom těch -380g je to také lepšími náboji?).

Co hodnotím negativně, jsou přiložené ventilky. Ty přikládá výrobce? Dát k prémiovým kolům ty nejobyčejnější ventilky, které kvalitou a zpracováním naprosto neodpovídají těm kolům, působí tak trochu blbě. Navíc nepasují, díra v ráfku je užší, než ten kus gumy na ventilku, který má být v ráfku zasunut. Bylo by fajn dát k tomu ventilky odpovídající kvality, nebo raději žádné. Já tam dal ventilky Muc-Off, novou verzi, v balení bylo těsnění, které dokonale sedí do těchto ráfků.
Společně to s tmelem Stans Race krásně to těsní, po několika dnech a výletech (každý 50-70km) tlak neklesl ani trochu. Kola, který tam byly z výroby, měkly. Tyto drží.

Přidáno: 28. května 2023

Ověřený zákazník kupkolo.cz Honza

Přidáno: 25. dubna 2023

• Pevná
  • Lehká

Zatím jen projeto cca 20km, ale rozdíl proti origo kolům je hodně znatelný. Konečně se kola podemnou nekroutí. Podstatně se zlepšila i reakce na změnu směru a při brždění už nejde přední kolo k levé vidlici. Už se nemusím bát pustit to z kopce s tím že něco rupne (výplet).

Fulcrum Red Zone 500 Boost

Fulcrum Red Zone 500 Boost

Přidáno: 24. dubna 2023

• Splňuje očekávání

Ověřený zákazník Kolokram.cz jb

Přidáno: 11. dubna 2023

Zakoupeno v Kolokram.cz

• na ježdění do obchodu je ok
Campagnolo CALIMA C17

Campagnolo CALIMA C17