ZIPP 303 S Carbon Tubeless Dics

Popis produktu

Parametry produktu

Typ
silniční
Materiál
karbon
Zadní
ano
Typ brzd
kotoučové

Parametry produktu

Typ
silniční
Materiál
karbon
Zadní
ano
Typ brzd
kotoučové

Popis produktu

Napletené kolo ZIPP 303 S Carbon Tubeless, pro diskovou brzdu, Center Locking 700c přední, 24drátů, 12x100mm Standard Graphic A1

Kola 303 S jsou následovníkem úspěšných kol, která ovládala Jarní Klasiky. Zůstávají věrná výšce ráfku 45mm, která je ideální pro každý terén, ale výrazně narostla do šířky, protože větší vnitřní šířka ráfku poskytuje lepší výkonnost a kvalitu jízdy ve skoro každém měřitelném směru. Silniční kola jsou mnohem všestrannější než v minulosti, bez ohledu na povrch silnice, no stále minimálně stejně rychlé. Kola 303 S mají zcela nový profil ráfku a jeho design, aby optimalizovala výkon jezdce na této nové generaci silničních kol. Kola jsou vhodná pro tubeless (bezdušové použití) a kotoučové brzdy. Umožňují použití širších plášťů s nižším tlakem vzduchu a dosahují rychlosti závodních kol na silnici i mimo ni.

Kola 303 S patří mezi nejlehčí kola Zipp a jsou optimalizovaná pro nejefektivnější aerodynamickou výkonnost s plášti širokými 28mm, ale jsou schopná pojmout i gravel pláště až do šíře 50mm. Série 303 S si vypůjčuje designový koncept od kol vyšší modelové řady 303 Firecrest Tubeless Disc-brake, kdy je vyšší rychlost dosažená díky vyšší účinnosti. Klíčová inovace je v designu ráfku 303 S. Výška ráfku 45mm je stejná, jako u předchůdce 302 Disc-brake, ale vnější šířka je s 27mm o 2mm větší a šířka mezi patkami ráfku je o celých 7mm širší s hodnotou 23mm. Ráfek je navržený pro nejrychlejší projev s pláštěm 28mm. Široký ráfek také optimalizuje profil pláště pro použití s nižším tlakem vzduchu. To pomáhá snížit valivý odpor a dělá jízdu pohodlnější. Výsledkem všech těchto změn je úspora 10 wattů oproti nejlepšímu konkurenčnímu kolu při celkovém výkonu potřebnému pro jízdu rychlostí 40 km/h na rovné silnici s pláštěm 28mm (interní testování Zipp).

Tato průlomová sada kol přichází navíc v renovovaném unikátním vzhledu a s atraktivní cenovkou.

VLASTNOSTI

  • Nová grafika a vzhled Zipp, který značí rychlost.
  • Nejrychlejší s plášti 28mm, kompatibilní i se širšími plášti.
  • Široký ráfek optimalizuje profil pláště umožňující použití nižšího tlaku vzduchu, hlavně v použití tubeless. Výsledkem je větší kontaktní plocha pro lepší přilnavost zejména při zatáčení, sjezdu a jízdě za mokra.
  • Nižší tlak vzduchu v pneumatice a větší objem poskytují pohodlnější jízdu s menšími vibracemi.
  • Významná úspora wattů (výkonu) při použití se širšími plášti na nižším tlaku vzduchu.
  • Širší ráfek s rovnou patkou bez háčku (hookless) tvoří hladký přechod mezi ráfkem a pláštěm, což snižuje odpor při jízdě.
  • Náboje 76 / 176 DB s uchycením kotoučů CenterLock.
  • Varianta s nábojem XDR.
  • Doživotní záruka (registrace majitela na stránkách Zipp).

SPECIFIKACE

Velikost kol 700c

Materiál ráfku Carbon

Kompatibilita výhradně pláště Tubeless Ready

Kompatibilita brzdy kotoučové Disc (Center Lock)

Hmotnost setu 1.540g

Vnitřní šířka ráfku 23mm

Profil ráfku symetrický

Povrchová úprava ráfku UD vlákno / laminované polepy fiber / matné provedení

Materiál niplů mosaz

Dráty CX-Sprint

Počet drátů 24

Typ výpletu 2-křížený

Ořech SRAM XDR, SRAM/Shimano Road

Osy nábojů TA 12x100, TA 12x142

Ložiska průmyslová – nerez ocel

Mechanizmus volnoběžky 3-západková s listovými pérkami

V balení bezdušová páska, bezdušový ventilek, CenterLock rockring

Max. tlak 72,5 psi (5 bar)

Digitální nástroj SRAM pro doporučení tlaku vzduchu v pneumatice: https://axs.sram.com/tirepressureguide

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.